Przedsiębiorca
25 października 2019

Wynajem wózka widłowego. Zalety rozwiązania

Obecnie coraz więcej firm zajmuje się wynajmem wózków widłowych. To alternatywa dla zakupu widlaków na własność. Co w praktyce jest bardziej opłacalne? Niestety często zakup całej floty wózków widłowych przekracza możliwości finansowe danej firmy. Stąd też coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na ich wynajem, co pozwala zaoszczędzić nieco pieniędzy. Jakie są jeszcze zalety tego rozwiązania?

Oszczędność kapitału

Przede wszystkim przedsiębiorca, który zdecyduje się na wynajem wózków widłowych, oszczędza swój kapitał. Przekłada się to oczywiście na lepszą płynność finansową jego firmy. Rzadko zdarza się, aby docelowo flota wózków widłowych, która składa się z kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu pojazdów, była kupowana za gotówkę. Na ogół w tym celu trzeba wziąć kredyt w banku, co oczywiście oznacza spłatę zadłużenia przez wiele lat. W przypadku, gdy dojdzie do bankructwa przedsiębiorstwa, jest więc naprawdę spory problem. Dzięki usłudze wynajmu wózków widłowych firma jest bardziej bezpieczna.

Możliwość dopasowania terminów

Na uwagę zasługuje również fakt, że obecnie terminy wynajmu widlaków są bardzo elastyczne. Pojazd wynająć można zarówno na kilka dni, jak i na kilka miesięcy czy lat. Dlatego też z usług tego typu korzystają nie tylko przedsiębiorcy, ale i osoby prywatne, które wózka widłowego potrzebują okazjonalnie. Wynajem widlaków tak naprawdę jest bardzo prosty. Ogranicza się on jedynie do uzgodnienia z pracownikiem danej firmy warunków umowy, a następnie do jej podpisania. Wynajęte urządzenie można odebrać osobiście lub zdecydować się na jego wysłanie pod wskazany wcześniej adres. Najbardziej opłacalny jest przy tym wynajem średnio i długoterminowy.

Możliwość indywidualnego dopasowania oferty

Firmy oferujące wynajem wózków widłowych, takie jak na przykład IPZ, często dostosowują ofertę indywidualnie do potrzeb danego przedsiębiorstwa. W razie ewentualnej awarii oferują usługę serwisową i zapewniają sprzęt zastępczy na czas naprawy. Cena wynajmu wózków widłowych uzależniona jest od czasu wynajmu oraz oczywiście od rodzaju napędu zastosowanego w widlakach. Najtańszy jest w praktyce wynajem wózków akumulatorowych. Ponadto do wynajęcia są wózki gazowe i spalinowe, wózki wysokiego lub niskiego podnoszenia, wózki z przesuwnym masztem oraz podesty ruchome czy ładowarki teleskopowe. W zdecydowanej większości przypadków cena wynajmu urządzeń jest ustalana indywidualnie i podlega negocjacjom.