Przedsiębiorca
27 kwietnia 2018

Wypoczynek w okolicach Białki Tatrzańskiej

Jeśli szukasz taniego i komfortowego wypoczynku na łonie natury, wybierz górskie rejony Białki Tatrzańskiej. Jest ona położona przy urokliwej dolinie Tatr Bielskich, dzięki czemu klimat w tych rejonach wysokogórskich jest bardzo łagodny. To stąd w szybki sposób udasz się do Krakowa, Zakopanego lub na Słowację, a także korzystając z karnetu TatraSki, odwiedzisz wiele różnych ośrodków narciarskich.

Białka Tatrzańska – oaza dla narciarzy i osób szukających spokojnego wypoczynku

Białka Tatrzańska i jej okolice to świetne miejsce do spędzenia wakacji letnich lub ferii zimowych. Jest tam bowiem wykształcona świetna infrastruktura turystyczna, a także niepowtarzalna fauna i flora. Olbrzymią zaletą Białki Tatrzańskiej jest mniejsze natężenie napływających gości. Okolice te nie są tak oblegane, jak Zakopane, a oferują równie wiele interesujących atrakcji. Białka Tatrzańska od lat uznawania jest za raj dla narciarzy, seniorów szukających spokojnego wypoczynku, rodzin z dziećmi, ornitologów, pasjonatów kolarstwa górskiego, a także wędrowców.

Świetna baza do dalszego zwiedzania

Zakwaterowanie w Białce Tatrzańskiej i okolicach to świetny pomysł. Dzięki temu będziesz mógł odpocząć na terenie Tatr, odwiedzisz Zakopane, a także umożliwisz sobie odkrywanie znacznie bardziej oddalonych terenów – słowacką część Karpat Zachodnich, a także takie perełki miejskie jak Kraków. Warto zatem zakwaterować się we wsi Trybsz, która położona jest 3 kilometry od Białki Tatrzańskiej. Znajduje się tam klimatyczna willa „Trybszanka”, która oferuje gościom pobyt w bardzo komfortowych góralskich warunkach. To właśnie tam zarówno w okresie zimowym, jak i letnim przybywają rodziny z dziećmi, samotni turyści, czy też grupy przyjaciół. Warto wiedzieć, że infrastruktura turystyczna Białki Tatrzańskiej i okolic jest bardzo mocno rozbudowana. Większość najlepszych pensjonatów posiada wypożyczalnie narciarskie, place zabaw, a także miejsca do wieczornych biesiad przy ognisku lub grillu.

Atrakcje Białki Tatrzańskiej i okolic

Białka Tatrzańska i jej okolice, oferują dla turystów wiele atrakcji. Znajduje się tam wyciąg narciarski na szczyt góry Kotelnicy, stacja narciarska Kaniówka, dwór Tetmajerów, liczne zabytkowe kościoły, czy też popularne w całej Polsce termy „Bania”. Miłośnicy aktywnego wypoczynku wśród lasów, rzek, zwierząt i świeżego powietrza mają do dyspozycji wiele szlaków górskich, spacerowych, a także rowerowych. Wybierając tanie noclegi w Białce Tatrzańskiej i okolicach, koniecznie odwiedź rezerwat przyrody Przełom Białki pod Krempachami. Obejmuje on przełom rzeki Białki, przy dwóch górach – Kramnica (688 m n.p.m.) i Obłazowa (670 m n.p.m.). Rezerwat ten słynie z białych skał krynoidowych, czerwonych wapieni bulastych, z licznych jaskiń, a także z reliktowych roślin naskalnych.