wyposazenie-hotelu Przedsiębiorca
27 lipca 2018

Wyposażenie hoteli od A do Z. Czego nie może zabraknąć gościom i obsłudze?

Każdy hotel powinien dbać o swój wizerunek jako miejsca, w którym goście mogą czuć się komfortowo i bezpiecznie jak w swoim własnym domu. Osiągnięcie tego możliwe jest między innymi poprzez wybór odpowiedniego wyposażenia, które służy zarówno gościom, jak i obsłudze hotelowej. Wyposażenie to nie tylko meble, ale również cała masa akcesoriów i zaawansowanego sprzętu.

Wyposażenie pokoju

W pokoju hotelowym gość będzie spędzał większość swojego pobytu, dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby czuł się w nim maksymalnie komfortowo. Do wyposażenia pokoi hotelowych zaliczamy między innymi:

  • Minibarki – czyli niewielkie lodówki, przeznaczone do przechowywania alkoholu oraz napojów bezalkoholowych
  • Czajnik elektryczny – pozwala gościowi w każdej chwili przygotować wrzątek na herbatę lub kawę
  • Telewizor – szczególnie przydatny gościom, którzy odwiedzają hotel w celach biznesowych i nie spędzają wolnego czasu na zwiedzaniu
  • Stojak na bagaż – to niewielkie „krzesełko” na bagaż ułatwia rozpakowanie i spakowanie walizki
  • Zestawy do prasowania – kolejny sprzęt przydatny dla gości biznesowych, dla których nienagannie wyglądający strój jest podstawą wizerunku.

Sejfy

Każdy gość hotelowy podróżuje z dużą ilością drogocennych przedmiotów. Dokumenty, karty kredytowe, pieniądze, sprzęt elektroniczny… Nie każdy jednak ma ochotę zabierać je ze sobą za każdym razem. Dlatego każdy dobrej jakości hotel powinien zadbać o wyposażenie swoich pokoi w sejfy, umożliwiające ich przechowanie.

To rozwiązanie korzystne nie tylko dla gościa, ale również dla hotelu – tłumaczy specjalista firmy All4HotelsObecność sejfu w pokoju hotelowym z jednej strony daje gościowi możliwość bezpiecznego przechowania kosztowności na czas nieobecności w pokoju, z drugiej zaś jest zabezpieczeniem dla hotelu przed nieuczciwymi zarzutami o kradzieże popełniane przez służbę hotelową.  

Wyposażenie łazienek

Łazienka w pokoju hotelowym pod względem wyposażenia niewiele różni się od łazienki domowej. Znajdziemy w niej takie sprzęty jak pojemniki na wszelkiego rodzaju utensylia (mydła, chusteczki, papier toaletowy), dozowniki, dyspensery, lustra i lusterka, kosze, wagi oraz suszarki. Dobrym rozwiązaniem są specjalne uchwyty, które chronią suszarkę przed kradzieżą. Poza tym nie należy zapominać o licznych akcesoriach ściennych – wieszakach, półeczkach i uchwytach, które powinny być nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne i bezpieczne.