Przedsiębiorca
3 kwietnia 2019

Wypożyczanie dla każdego. Kto może korzystać z wynajmu motocykli i skuterów?

Wynajem motocykli i skuterów to rozwiązanie, które z każdym rokiem zdobywa coraz więcej zwolenników. Umożliwia ono bowiem skorzystanie z ogromnej przyjemności, jaką daje jazda na motorze oraz zapewnia komfort poruszania się na krótszych dystansach, jak to jest w przypadku skutera. Chcesz wiedzieć, czy możesz wypożyczyć motor albo skuter? Zastanawiasz się, czy warto?

Do kogo kieruje swoją ofertę wypożyczalnia motocykli i skuterów?

Posiadasz prawo jazdy na motocykl, ale nie masz własnej maszyny? Potrzebujesz pokonać dłuższą trasę po mieście, ale nie posiadasz skutera? Obecnie nie stanowi to najmniejszego problemu. Możesz bowiem skorzystać z wynajmu motocykli i skuterów. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musisz rezygnować z wyprawy motorem za miasto czy ze swobodnego przemieszczania się po nim na skuterze. Nie musisz także porzucać swoich marzeń o motocyklowych wycieczkach po innych krajach Europy.

Aby skorzystać z oferty wypożyczalni motorów i skuterów musisz mieć ukończone 18 lat oraz, oprócz dowodu osobistego, dysponować odpowiednim prawem jazdy. W przypadku miejskich skuterów o pojemności silnika równej 125 cm³ wystarczy samochodowe prawo jazdy. Do prowadzenia motocykla zaś, naturalnie, musisz posiadać prawo jazdy kategorii A.

Jak widać oferta wypożyczalni motocykli i skuterów skierowana jest do bardzo szerokiego grona kierowców. Można zatem powiedzieć, że wynajem jest możliwy dla każdego. A jak to wygląda w praktyce? Otóż korzystanie z wynajmu jednośladów nie wiąże się z żadną skomplikowaną procedurą. Profesjonalne firmy oferują pojazdy, które objęte gwarancją, pełnym ubezpieczeniem oraz bardzo wygodnym pakietem assistance. Ponadto przygotowane są na ewentualne sytuacje awaryjne, w których – w razie potrzeby – zapewniają maszyny zastępcze. I to nie jedyne zalety korzystania z wynajmu jednośladów.

Dlaczego warto korzystać z usług wypożyczalni motocykli i skuterów?

W profesjonalnej wypożyczalni każdy kierowca znajdzie coś dla siebie.

Jak tłumaczy nasz rozmówca z Abacus Motorcycle Rental, pierwszej w naszym kraju sieciowej wypożyczalni jednośladów:

Przygotowując naszą flotę, zadbaliśmy o to, aby każda osoba mogła dopasować pojazd do swoich potrzeb oraz możliwości. Stąd w naszych oddziałach dysponujemy maszynami, które są odpowiednie tak dla początkujących kierowców, jak i tych zaawansowanych. Mamy również w ofercie motocykle, które idealnie sprawdzą się na długie trasy po Polsce i Europie. Na życzenie zaś wyposażamy nasze maszyny w dodatkowe akcesoria tj. kufry czy nawigacja GPS. Dodatkowym atutem wynajmu jest możliwość zwrotu motoru w każdym z naszych 14 oddziałów. A zatem istnieje możliwość wygodnego odprowadzenia jednośladu po trasie.

Na koniec warto wspomnieć o tym, że wynajem motocykli może stanowić świetne rozwiązanie także dla tych kierowców, których własne jednoślady zostały wyłączone z użytku na skutek kolizji drogowej bądź usterki. Ponadto bardzo komfortową opcję stanowi bezgotówkowy wynajem motoru dla osób, poszkodowanych w wypadkach. Wówczas wypożyczalnia przejmuje dochodzenie zwrotu kosztów wynajmu pojazdu zastępczego od towarzystw ubezpieczeniowych oraz dopełnia wszelkich koniecznych formalności. Taką usługę oferuje m.in. firma Abacus, w której pracuje nasz rozmówca.