Kierunek wypożyczalni samochodów Przedsiębiorca
16 lipca 2021

Wypożyczenie auta z lotniska – wygodna usługa dla turystów i podróżujących w celach biznesowych

Po wielogodzinnym locie docierasz na miejsce i… co dalej? Przecież trzeba jeszcze jakoś dostać się do hotelu lub innego miejsca noclegowego. Z reguły lotniska usytuowane są na obrzeżach, zatem dojazd do lokalizacji docelowej może być naprawdę problematyczny. W takim scenariuszu dobrze sprawdza się opcja wypożyczenia auta z lotniska. Co warto wiedzieć o takiej usłudze?

Zaoszczędzisz sobie stresu i nerwów

Najtańszą opcją podróżowania z lotniska do centrum miejscowości jest skorzystanie z usług przewoźników grupowych lub z komunikacji publicznej. Busy i autobusy z reguły poruszają się właśnie w tym kierunku, do którego chcesz dotrzeć, a poza tym są relatywnie tanie. Jest jednak pewien minus. Niedogodność.

Zazwyczaj z lotniska wieziesz ze sobą co najmniej jedną większą walizkę plus bagaż podręczny. Poruszanie się z takimi gabarytami jest już dość niewygodne, a zwykle przystanki znajdują się w miejscach nieco oddalonych od terminala. Niekiedy trzeba przechodzić przez krzywe chodniki, kałuże i przejścia podziemne. Dobrze, jeśli sprzyja pogoda, ale co w przypadku ulewy? Robi się to mało komfortowe.

Poza tym autobusy często mają opóźnienia lub jadą akurat nie w tym kierunku, który Cię interesuje. Trzeba orientować się w nazwach przystanków, połączeniach i oznakowaniach, a to generuje dodatkowy stres. Szczególnie wtedy, gdy się spieszysz. W tym kontekście decyzja o wypożyczeniu samochodu, który dowiezie Cię na Twoich własnych warunkach z punktu A do punktu B wydaje się całkiem uzasadniona.

Niezbędne udogodnienia, które wzmocnią komfort podróży

W dobrej wypożyczalni samochodów możesz liczyć na duży wybór aut o doskonałym wyposażeniu. Oprócz centralnego zamka, ABS, poduszek powietrznych i klimatyzacji, w wariantach premium będą na Ciebie czekać dodatkowo takie udogodnienia, jak nowoczesny system audio, tempomat czy atestowany fotelik dla dziecka (opcjonalnie, na życzenie).

Warto zwracać uwagę na to, czy dana wypożyczalnia oferuje opcję wypożyczenia zarówno aut z manualną, jak i z automatyczną skrzynią biegów. Chodzi o to, by wpisać się w przyzwyczajenia kierowcy – wyjaśnia pracownik wrocławskiej wypożyczalni 24CARS.pl.  

Wspomniane wyżej funkcjonalności w samochodzie sprawiają, że nawet wielogodzinna podróż przebiega w komfortowych warunkach, a – co najważniejsze – nie ograniczają Cię rozkłady jazdy, ilość miejsca czy inni pasażerowie, którzy nieraz bywają uciążliwi. Wystarczy, że wpiszesz w nawigację GPS interesujący Cię adres i samodzielnie dotrzesz do miejsca docelowego. Zupełnie tak, jak gdybyś poruszał się własnym samochodem.

Gdzie wynająć samochód z lotniska?

Masz dwie opcje: albo rozglądasz się za takim usługodawcą na miejscu, a więc już po wylądowaniu na lotnisku, albo wybierasz go wcześniej i dokonujesz rezerwacji na przykład poprzez stronę internetową, jeszcze przed wylotem. Ta druga opcja na pewno jest bardziej wygodna.

Najbardziej renomowane wypożyczalnie samochodów na lotniskach mają własne witryny internetowe, w których można zapoznać się z aktualnym cennikiem i dokonać rezerwacji lub ją modyfikować.

Przed zarezerwowaniem terminu, upewnij się, w jaki sposób rozwiązywane są takie kwestie, jak kolizja, awaria lub wypadek. Sprawdź także, czy auta w wypożyczalni mają aktualne badania techniczne i ubezpieczenie.