laser Przedsiębiorca
26 marca 2018

Jakie zabiegi ginekologiczne wykonuje się przy użyciu lasera?

Gabinety ginekologii estetycznej stają się coraz bardziej popularne i dostępne ze względu na rosnące zapotrzebowanie. Wybierają je kobiety, które odczuwają dyskomfort w miejscach intymnych, są niezadowolone ze swojego życia intymnego ze względu na stan swoich narządów rodnych, a także pacjentki, które borykają się z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Najbardziej znane zabiegi wykonywane są przy użyciu lasera CO2, którego do niedawna używano wyłącznie w dermatologii do usuwania zmian skórnych. Laser jest alternatywą dla ingerencji chirurga – alternatywą znacznie bezpieczniejszą, zupełnie bezkrwawą i  bezbolesną.

Laserowe odmładzanie pochwy

Laserowa rewitalizacja okolic intymnych to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów w gabinetach ginekologii estetycznej. Decydują się na niego kobiety w różnym wieku, które borykają się z problemami w kontaktach intymnych i brakiem satysfakcji seksualnej. Problemem może być suchość i wiotkość skóry łechtaczki, a także warg sromowych. Wiele pacjentek może osiągnąć pełną satysfakcję seksualną wyłącznie poprzez stymulację łechtaczki (orgazm łechtaczkowy), a kiedy jej skóra nie jest w odpowiedniej kondycji, staje się to trudne lub wręcz niemożliwe. Inne problemy to nawracający ból i świąd okolic intymnych, urazy i otarcia, a także utrata objętości okolic intymnych. Zabieg laserowej rewitalizacji pochwy ma za zadanie poprawić napięcie i nawilżenie pochwy, poprzez fototermiczne obkurczenie tkanek. Zabieg trwa zaledwie 30 minut i jest bezbolesny, a jedyne przeciwwskazania do jego wykonania to schorzenia nowotworowe oraz infekcje dróg moczowych i rodnych. Dzięki zabiegowi uzyskujemy wyraźny efekt odmłodzenia – dowiadujemy się w gabinecie ginekologii estetycznej kliniki Sofimed z Krakowa.

Zapobieganie i leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Zabieg laserowej rewitalizacji okolic intymnych ujędrnia i obkurcza mięśnie pochwy, przez co zapobiega wysiłkowemu nietrzymaniu moczu. Jeśli jednak pacjentkę już dotknął ten problem, laser CO2 także może pomóc. Problem wysiłkowego nietrzymania moczu dotyczy bardzo wielu kobiet, choć niewiele otwarcie mówi o tej przykrej dolegliwości. Wysiłkowe nietrzymanie moczu może pojawić się dopiero po menopauzie, jednak wiele pacjentek zaczyna zmagać się z nią znacznie wcześniej, szczególnie po porodach siłami natury. Fototermiczne obkurczanie pochwy laserem poprawia kondycję tkanek, mięśni, które są odpowiedzialne za podtrzymywanie pęcherza. Zdecydowanie warto wybrać właśnie laserowe leczenie nietrzymania moczu, ponieważ zabieg daje widoczne efekty po bardzo krótkim czasie. Poza pozbyciem się dolegliwości dodatkowo uzyskujemy efekt odmłodzenia i uelastycznienia okolic intymnych, które stają się też znacznie lepiej nawilżone.