nie-tylko-usługi-księgowe Przedsiębiorca
5 lipca 2017

Zadania, które warto zlecić pracownikom biura prawno-podatkowego

Początkujący przedsiębiorcy, którzy dopiero zaczynają prowadzić własny biznes, mają tendencję do brania na siebie zbyt wielu obowiązków. Z kolei doświadczeni biznesmeni wiedzą już, że taka taktyka nie prowadzi do niczego dobrego. Niektóre usługi księgowe warto powierzyć specjalistom, żebyśmy sami mieli czas robić to, w czym jesteśmy najlepsi – rozwijać swoją firmę.

W czym trzeba Ci pomóc?

Zamiast brać na siebie wszystkie obowiązki związane z prowadzeniem własnego biznesu, niezależnie od tego, czy mamy do tego odpowiednie kwalifikacje czy nie, starajmy się mądrze gospodarować swoim czasem i pieniędzmi. Zastanówmy się na przykład, co jest lepsze dla naszego biznesu – lepiej wpłynie na niego, jeśli będziemy godzinami ślęczeć nad księgowością, czy kiedy poświęcimy cały nasz czas i energię na rozwijanie swojego przedsiębiorstwa? Odpowiedź wydaje się oczywista. Nie ma sensu zajmować się tym, o czym nie mamy pojęcia – będzie to nas kosztować więcej czasu niż profesjonalistę, a po drodze pewnie narobimy sporo błędów, które później trzeba będzie wyjaśniać w urzędzie skarbowym.

Jak to jest samemu?

Samodzielne prowadzenie księgowości jest dość czasochłonne i naprawdę się nie opłaca – zdecydowanie korzystniej jest powierzyć formalności związane z finansami naszej firmy profesjonalistom. Znajdziemy ich w biurze prawno-podatkowym, które prowadzi Sławomira Śmichurska-Haendel Biuro Obsługi Podatkowo-Prawnej Sława. Profesjonalni doradcy podatkowi przy okazji udzielą nam wielu cennych wskazówek i podpowiedzą, które rozwiązanie jest najlepsze dla naszego biznesu, ponieważ ich praktyka zawodowa sprawia, że mają ogromne doświadczenie w prowadzeniu księgowości firm z wielu różnych branż.

Nie tylko usługi księgowe

Załatwianie formalności związanych z finansami firmy to nie jedyny aspekt prowadzenia własnej działalności, w którym może się nam przydać profesjonalna pomoc osób znających się na finansach i przepisach prawa. Zakres usług, które mogą być pomocne podczas prowadzenia biznesu, doskonale obrazuje ten krótki film:

 

Pracownicy dobrego biura rachunkowego nie tylko poprowadzą naszą księgowość, ale wezmą na siebie także wszystkie formalności dotyczące obsługi pracowników. Ich specjalizacją są podatki. Pomogą nam również w sporządzeniu dokumentacji, która jest potrzebna, jeśli np. będziemy ubiegać się o kredyt, a także przygotują ekspertyzy i opinie, na bazie których będziemy mogli podejmować mądre, dobrze przemyślane decyzje biznesowe gwarantujące naszej firmie sukces na współczesnym, bardzo konkurencyjnym rynku.