wózek widłowy Przedsiębiorca
28 września 2020

Zakrem – polski producent wózków widłowych z bogatą tradycją

Trudno wyobrazić sobie współczesne przedsiębiorstwa logistyczne, produkcyjne czy handlowe bez wózków widłowych. I nic dziwnego, bo urządzenia te znacznie ułatwiają codzienną pracę. Produkcją wózków widłowych zajmują się zarówno wszystkim dobrze znane korporacje, takie jak Toyota, Nissan czy Hyundai, jak i mniejsze podmioty. Jedną z polskich firm należących do tej drugiej grupy jest przedsiębiorstwo Zakrem. Poznaj jej krótką historię oraz ofertę.

Polskie wózki widłowe, platformowe i transportowe

Historia firmy Zakrem sięga 1952 roku. Od początku istnienia przedsiębiorstwo specjalizowało się w branży metalowej, zajmując się obok produkcji całościową obsługą maszyn i linii produkcyjnych dla różnych gałęzi przemysłu. Zakład produkował także urządzenia przeznaczone dla górnictwa i wojska oraz świadczył drobne usługi dla ludności. Z czasem przedsiębiorstwo wyspecjalizowało się w produkcji wózków widłowych, platformowych, transportowych oraz podnośników magazynowych. Po transformacji ustrojowej firma przystosowała się do realiów gospodarki rynkowej, stale ulepszając swoje rozwiązania oraz wprowadzając do sprzedaży nowe produkty. Obecnie Zakrem zatrudnia ponad 100 osób, zajmując się wykonawstwem nie tylko różnego rodzaju wózków, ale także urządzeń warsztatowych, drabin, schodów aluminiowych i rusztowań, regałów i zestawów pojemnikowych oraz szaf i mebli.

Szeroka oferta wózków widłowych o zróżnicowanych parametrach

Oferta Zakrem obejmuje kilka rodzajów wózków widłowych. Pierwszym są wózki ręczne unoszące, czyli popularne „paleciaki”. Dostępne są w szerokim zakresie długości (600-2500 mm) oraz szerokości (400-1000 mm). Nowe wózki Zakrem mogą być wyprodukowane na zamówienie ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej oraz w wersji antyelektrostatycznej. Kolejnym typem wózków w asortymencie firmy są wózki podnośnikowe masztowe, umożliwiające załadunek i rozładunek palet, pojemników na półki czy na samochody oraz układanie w stosy. To urządzenia o konstrukcji spawanej, wyposażone w możliwość blokowania jazdy poprzez hamulec na kole sterującym oraz podnoszenie hydrauliczną pompą z dwiema prędkościami. Zapewniają szybkie podnoszenie ładunków do 300 kg przy udźwigu maksymalnym 1000 kg. Zakrem oferuje także wózki podnośnikowe masztowe z podnoszeniem elektrohydraulicznym o wysokości całkowitej 1580 lub 1980 mm i udźwigu 1000 kg, oraz wózki podnośnikowe nożycowe z możliwością unoszenia ładunku w jednej z dwóch prędkości i zaworem przeciążeniowym.

Szeroki wybór wózków widłowych Zakrem znajdziesz w sklepie Inicjatywy Północno-Zachodniej. Jego asortyment obejmuje większość wymienionych powyżej rodzajów wózków, przede wszystkim paletowych ręcznych, w bardzo atrakcyjnych cenach. Wózki Zakrem to solidne konstrukcje, które będą służyć pracownikom Twojej firmy przez długi czas.