Przedsiębiorca
9 maja 2019

Zakup apartamentu pod wynajem. Inwestycja warta rozważenia?

Zakup apartamentu pod wynajem jest coraz bardziej popularną formą inwestowania, zwłaszcza jeżeli mowa o atrakcyjnych, turystycznych miejscowościach. Warto postawić na popularne i pewne lokalizacje, jak np. Trójmiasto. W niniejszym artykule przyglądamy się powodom, dla których warto rozważyć inwestycję w apartament pod wynajem i korzyściom, jakie z tego płyną.

Nieruchomość, która dla nas zarabia

Inwestycja w nieruchomość pod wynajem, to jedna z najlepszych form lokaty długoterminowej. Zyski z wynajmu niejednokrotnie przewyższają zyski z oprocentowanych lokat bankowych. Klasyczne formy inwestowania są przy tym postrzegane jako coraz bardziej ryzykowne. Ponadto decydując się na zakup apartamentu nad morzem, mamy możliwość korzystania z lokalu w dowolnym dla siebie okresie, bez ponoszenia wysokich kosztów związanych z wynajmem wakacyjnego lokum. W najgorszym wypadku mieszkanie można sprzedać i to z całkiem dużym zyskiem.

Największe zyski przynoszą apartamenty w nadmorskich miejscowościach turystycznych. Choć większość zysku wynajmowana nieruchomość wypracuje w sezonie turystycznym, to coraz chętniej turyści odpoczywają nad morzem także poza sezonem. Miejsca takie jak Trójmiasto są także ważnym ośrodkiem biznesowym, odwiedzanym w celach zawodowych niezależnie od pory roku.

Co zrobić, aby zarobić?

Wpływ na zarobki w takiej inwestycji ma m.in. lokalizacja apartamentu oraz sprawność zarządzania najmem. Konkurencja na rynku usług turystycznych jest duża, wymagania klientów także. Warto więc zadbać o wygląd nieruchomości i promocję w mediach. Inwestując w nowy apartament należy zwrócić uwagę na szereg czynników: otoczenie nieruchomości, widok z okien, jakość wykończenia. Dlatego warto podjąć współpracę z profesjonalną firmą, zajmującą się pomocą inwestorom w wyborze odpowiedniej nieruchomości. Ekspert z firmy IRS Royal Apartments radzi aby podjąć współpracę z profesjonalną firmą, zajmującą się pomocą inwestorom w wyborze odpowiedniej nieruchomości.

Istnieje możliwość powierzenia nieruchomości w ręce firmy, która zajmie się całoroczną opieką nad nieruchomością, przygotowaniem oferty wynajmu, obsługą gości, sprzątaniem oraz profesjonalnym marketingiem. Dzięki temu inwestycja będzie dla nas zarabiać, zyska większą renomę, niż gdybyśmy chcieli zajmować się tym sami, a przede wszystkim zarządzanie nieruchomością nie zabierze nam czasu i energii.