komputery Przedsiębiorca
24 stycznia 2020

Zalety komputerów poleasingowych

Komputery czy laptopy poleasingowe to idealne rozwiązanie zarówno dla dużych korporacji, mniejszych przedsiębiorstw, jak i mieszkań prywatnych. Sprawdzą się doskonale, jako sprzęt do pracy, rozrywki, czy przeglądania stron internetowych. Odznaczają się one przede wszystkim dobrą jakością, ponieważ ich wcześniejsi użytkownicy zainteresowani byli głównie komputerami klasy biznesowej. Poznajmy więcej zalet takiego sprzętu.

Urządzenia poleasingowe, jak sama nazwa wskazuje, były wcześniej w leasingu, czyli w użytku firmy lub korporacji. W przeciwieństwie do sprzętu używanego, który sprzedawany jest przez osoby indywidualne lub lombardy sprzęt poleasingowy, jest w atrakcyjniejszej cenie i często ma lepszą jakość. Niższa cena wynika z tego, że firmy kupują jednorazowo dużą ilość takich urządzeń.

Przeznaczenie komputerów poleasingowych jest bogate, co wynika z wypowiedzi specjalisty z progres24.pl: „Począwszy od przeglądania zdjęć z wakacji i oglądania filmów w wysokiej rozdzielczości, aż po granie w ulubione gry, zintegrowany układ graficzny zagwarantuje oszałamiające efekty wizualne, wysokie prędkości odczytu, bezgłośną pracę w niskiej temperaturze, odporność na uszkodzenia mechaniczne i energooszczędność”.

Dlaczego warto inwestować w poleasingowe komputery?

Pierwszą i najbardziej pożądaną ich zaletą jest bardzo niska cena w porównaniu do tych samych modeli dostępnych w autoryzowanych sklepach. Takie sprzęty są bardzo dobrej jakości, więc zamiast jednego sprzętu za kilkanaście tysięcy możemy kupić w tej cenie dwa lub trzy. W takim przypadku oszczędzamy, nie rezygnując w żaden sposób z dobrej jakości sprzętu. Kolejnym pozytywnym aspektem jest legalność urządzeń i oryginalny system operacyjny, dzięki czemu często nie musimy dodatkowo kupować licencji na oprogramowanie. Komputery poleasingowe mają także 12 miesięcy gwarancji, wynika z tego, że jeśli w ciągu roku pojawi się jakaś usterka, która nie wynikała z winy kupującego, jest ona naprawiana na koszt producenta. Warto zaznaczyć, że używane komputery z leasingu są odwirusowane i dokładnie sprawdzane pod względem poprawności działania aplikacji. Urządzenia poleasingowe zachwycają wspaniałym stanem technicznym, wizualnym i dynamiką działania. Komputery poleasingowe znajdziemy w sklepach stacjonarnych bądź internetowych.