TV Przedsiębiorca
27 marca 2018

Zalety korzystania z lokalnej telewizji kablowej

Współczesny rynek telewizyjny rozrasta się w niesamowitym tempie. Poza telewizją naziemną, właściciele odbiorników TV mogą korzystać z szerokiej oferty telewizji kablowych i satelitarnych. Ogrom propozycji sprawia, że trudno podjąć decyzję o wyborze konkretnego usługodawcy. Niekiedy jednak najlepsze rozwiązania kryją się tuż za rogiem. Tak też jest w przypadku lokalnych telewizji kablowych. Regionalni dostawcy usług telekomunikacyjnych nie ustępują ogólnokrajowym potentatom, a niekiedy zapewniają lepsze warunki umowy.

Lokalna telewizja kablowa w służbie społecznej

Początek lokalnych telewizji kablowych na terenie Polski sięga lat 90. Rozwój niezależnych ośrodków telewizyjnych łączonych z regionalnymi społecznościami był czymś innowacyjnym i ożywczym. Początkowo usługi ograniczały się do dostarczania sygnału telewizyjnego przez nowo utworzone sieci kablowe. Wkrótce potem doświadczenie w dziedzinie budowy i eksploatacji nowoczesnych systemów telekomunikacyjnych pozwoliło rozszerzyć zakres działań. Tak też powstały pierwsze regionalne programy telewizyjne. Doskonałym tego przykładem jest założona w Wejherowie Twoja Telewizja Morska, która codziennie przedstawia lokalne wiadomości społeczne, kulturalne, polityczne oraz sportowe. TTM dostępna w ramach Telewizji Kablowej Chopin stała się marką znaną na całym Pomorzu i już od przeszło dwóch dekad integruje lokalne społeczności. Ten właśnie aspekt integracyjny jest jednym z nieocenionych, który mogą zapewnić wyłącznie lokalne telewizje.

Oferta lokalnej kablówki, czyli nie tylko telewizja

Lokalni operatorzy z biegiem czasu zaczęli poszerzać swoje możliwości. Dziś nie są to zwykłe sieci kablowe. Usługodawcy starają się zaspokajać potrzeby klientów, dostarczając usługi nowoczesnej telewizji cyfrowej, internetu i telefonii, z uwzględnieniem sektora mobilnego. Dostępne pakiety telewizyjne, łączone w różnych wariantach, stanowią atrakcyjną propozycję dla konsumentów treści multimedialnych, osób zainteresowanych szeroką ofertą kanałów TV, szybkim internetem i tanimi połączeniami komórkowymi. Rozbudowana działalność sięga zresztą dalej, czego dowodzi przykład Telewizji Kablowej Chopin. Owoc jej 20-letniej działalności stanowi Nadmorska Grupa Medialna, skupiająca telewizję kablową, dwa programy lokalne – wspomnianą już Twoją Telewizję Morską oraz Twoją Telewizję Religijną – a także portal informacyjny Nadmorski24.pl i lokalne radio – Norda FM. Sporą popularnością cieszą się takie produkty, jak telewizja internetowa czy monitoring, pozwalający na obserwację obszarów m.in. powiatu wejherowskiego, puckiego i Trójmiasta.

Telewizja regionalna, jakość globalna

Atutem wielu regionalnych telewizji kablowych jest bogate doświadczenie branżowe, ugruntowana pozycja na rynku lokalnym i związany z tym profesjonalizm świadczonych usług. Zaawansowana technologia transmisyjna oparta na sieci światłowodowej spełnia standardy porównywalne z tymi, jakie oferują inni usługodawcy z kraju i zagranicy. Wspieranie lokalnych telewizji oznacza też wsparcie dla lokalnego kapitału, który często jest pożytkowany na cele misyjne – pomoc dla społeczności, kultury, sportu, oświaty, organizacji opiekuńczych czy charytatywnych. To wartości, których nie sposób przecenić, a i trudno przeoczyć. TK Chopin została nagrodzona za działalność biznesową i społeczną statuetką Złotej PIKE 2013 w kategorii Operator, przyznawaną przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej. Sam dyrektor telewizji otrzymał w 2011 r. nagrodę Mocarz Kabla Polskiego, w dowód uznania za stałe unowocześnianie sieci kablowej. Potencjał lokalnych telewizji kablowych jest naprawdę duży i warto go docenić. Korzyści odniesione ze współpracy z takim usługodawcą mogą okazać się bardzo duże. Najlepiej przekonać się o tym samemu.