outsourcing pracowniczy Przedsiębiorca
14 października 2016

Zalety korzystania z outsourcingu pracowniczego przy pracach sezonowych

Prace sezonowe mają jedną wadę – są… sezonowe. W związku z tym proces rekrutacji pracownika musi być prowadzony szybko, sprawnie i profesjonalnie. Jak znaleźć takiego pracownika i jakie są zalety outsourcingu w kontekście prac sezonowych? Zaraz udzielimy odpowiedzi na te pytania.

Czas

Rekrutacja pracowników jest zajęciem kosztownym i czasochłonnym. A czas – zwłaszcza w przypadku prac sezonowych, kiedy pracownik jest potrzebny „na wczoraj” – jest elementem bezsprzecznie kluczowym. Powierzając znalezienie pracownika wyspecjalizowanej agencji, oszczędzamy i czas, i pieniądze.

Jakość

Nie każda firma ma swój dział HR. Nie każda firma jest w stanie skutecznie wyłonić osoby, które pracując dla niej, przyniosą jej faktyczne korzyści. Warto zwrócić się w takiej sytuacji do zawodowców, którzy dostarczą nam pracowników stuprocentowo zgodnych z naszymi wymaganiami.

Koszty

To może truizm, ale jeśli nie specjalizujemy się w konkretnej dziedzinie (np. w HR), warto zlecić daną pracę na zewnątrz, firmie zawodowo się nią zajmującej. Koszty tej operacji szybko się zwrócą. W przypadku rekrutacji pracowników, zwrot ten będzie polegał na wyższej jakości wykonywanej później przez nich pracy.

Dokumentacja kadrowo-płacowa

Dla wielu, którzy rozważają wynajęcie agencji, przejęcie przez nią całej nielubianej „papierologii”, czyli spraw związanych z dokumentacją kadrowo-płacową, będzie decydującym argumentem „za”. Obniżenie kosztów administracyjnych zatrudnienia pracownika to kolejny powód, by skorzystać z outsourcingu pracowniczego.

Ograniczenie rotacji i absencji

Ponieważ istotą outsourcingu jest wynajęcie „pracy”, a nie całego pracownika (płacimy tylko za wykonaną pracę), dlatego też odpada nam problem absencji. Mówiąc dość brutalnie, pracownik w każdej chwili może zostać legalnie zastąpiony innym. Jeśli ciągłość i płynność wykonywanej pracy sezonowej ma dla nas kluczowe znaczenie, powinniśmy poważnie rozważyć ten rodzaj zatrudnienia.

Jeśli stoicie teraz przed zadaniem zgromadzenia ekipy pracowników do prac sezonowych, nie szukajcie ich na oślep. Nie traćcie czasu na przeprowadzanie żmudnych rekrutacji. Skorzystajcie z usług profesjonalnej agencji pracy tymczasowej Human Pro (http://www.humanpro.pl/).