biuro rachunkowe Podatnik, Przedsiębiorca
7 czerwca 2016

Zalety korzystania z usług profesjonalnego biura rachunkowego

Na każdej firmie – zarówno korporacjach, posiadających placówki w wielu miastach, jak i jednoosobowych działalnościach gospodarczych –  spoczywa obowiązek prowadzenia księgowości. O ile duże firmy najczęściej zatrudniają własnych specjalistów od prowadzenia ksiąg, o tyle dla znacznej większości małych i średnich przedsiębiorstw jest to rozwiązanie z różnych względów niedostępne. Właśnie do takich firm skierowane są oferty profesjonalnych biur rachunkowych. Oto, co możemy zyskać korzystając z ich usług.

Cięcie kosztów

Zatrudnienie własnego księgowego lub utworzenie większego działu księgowości oznacza duże koszty, obejmujące nie tylko pensję dla pracowników, ale również wszystkie składki. Pod takim obciążeniem finansowym załamałaby się praktycznie każda jednoosobowa działalność gospodarcza oraz niewielka firma zatrudniająca zaledwie kilka osób. Zlecenie prowadzenia księgowości zewnętrznemu biuru rachunkowemu jest rozwiązaniem pozwalającym uniknąć takich wydatków – nie musimy płacić pełnej pensji księgowemu obsługującemu nasze księgi, ponosimy jedynie koszt wykonania konkretnej usługi.

Więcej czasu na pracę

Wielu przedsiębiorców decyduje się na samodzielne prowadzenie ksiąg lub powierza część związanych z tym obowiązków swoim pracownikom – choć w takim przypadku nie ponosimy żadnych kosztów związanych z obsługą księgową, to warto zastanowić się, czy na pewno takie rozwiązanie jest finansowo opłacalne. Dopełnienie wszystkich formalności wymaga bowiem wiele pracy, a co za tym idzie – również mnóstwo czasu. Czas ten można natomiast z powodzeniem wykorzystać na zajęcie się produkcją czy wykonywaniem usług, w których się specjalizujemy i na których zarabiamy. Skorzystanie z usług biura rachunkowego pozwala nam w pełni wykorzystać cenny czas na rozwijanie swojej działalności.

Bezpieczeństwo

Prowadzenie księgowości to nie prosta matematyka. Zajęcie to wymaga bardzo dużej wiedzy na temat prawa podatkowego, które nie jest stałe i co jakiś czas zachodzą w nim zmiany; znajomości procesów administracyjnych, a także wielkiej rzetelności – są to cechy, którymi niestety nie każdy przedsiębiorca dysponuje. Tymczasem najmniejsze błędy w prowadzeniu ksiąg mogą mieć fatalne skutki finansowe. Zlecenie tego zadania profesjonalnemu biuru rachunkowemu, takiemu jak A’Vista, będzie dla nas gwarancją, że nasza księgowość będzie prowadzona odpowiedzialnie i że zmiany prawne nie spowodują niedopatrzeń w dokumentach.