Opakowania tekturowe Przedsiębiorca
5 maja 2021

Zalety opakowań z tektury falistej

Karton ma bardzo szerokie zastosowanie. Jego wytrzymałość sprawia, że nadaje się do produkcji wielu przedmiotów. W zależności od rodzaju kartonu jest on wykorzystywany w różnym celu. Przykładem może być tektura falista, która charakteryzuje się odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Jakie zalety mają produkowane z niej opakowania? O tym w poniższym artykule. 

Czym jest tektura falista? 

Tektura falista to materiał, który zyskał popularność w gospodarce i handlu. Tekturę produkuje się z tak zwanej pulpy papierowej, jednak falista ma nieco inne właściwości. Przede wszystkim składa się z kilku, zazwyczaj trzech warstw papieru. Dwie zewnętrzne warstwy są cienkie zaś środkowa ma postać harmonijki. Dzięki takiej konstrukcji opakowania z tektury falistej zyskały większą wytrzymałość. 

Charakteryzując wygląd tektury falistej, można porównać ją do zwykłej tektury. Ma brązowy kolor, gładką powierzchnię i może występować w różnych rozmiarach i wariantach. To, co ją odróżnia od tradycyjnej tektury to fakt, że może przybierać różne kształty i kolory. Dlatego też znalazła zastosowanie w produkcji różnego rodzaju opakowań. 

Do produkcji tektury falistej używa się makulatury bądź włókien drzewnych. Materiały te poddaje się pofalowaniu pod wpływem wysokiej temperatury. Jej rodzaj zależy przede wszystkim od ilości  warstw. Dzięki swoim właściwościom zyskała zastosowanie jako materiał do produkcji tekturowych pudełek, które można nabyć u producenta opakowań kartonowych Lechpak

Zalety opakowań z tektury falistej

Tektura falista to niezwykle wytrzymały materiał dzięki swojej charakterystycznej konstrukcji. Używa się jej głównie do produkcji pudełek. Poza trwałością wykonane z niej opakowania mają także wiele innych zalet, wśród których znajdują się:

  • niski koszt, 
  • uniwersalność, 
  • możliwość umieszczenia reklamy, 
  • łatwość pieczętowania. 

Opakowania kartonowe często są produkowane w drodze recyklingu, co przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Koszt ich produkcji jest niewielki. Dlatego są tak powszechnie i chętnie stosowane. Ponadto są to produkty uniwersalne. Oznacza to, że można je wykorzystać do pakowania wielu towarów. Doskonale sprawdzają się także do pakowania prezentów. Dzięki możliwości zastosowania różnorodnych wzorów i kolorów mogą stanowić wyposażenie biura jako organizery na dokumenty i drobiazgi. Opakowania z tektury falistej zapewniają oszczędność miejsca i pozwalają zachować porządek w domu i w miejscu pracy. Dzięki lekkości materiału, opakowania tego rodzaju nie zwiększają ciężaru zapakowanych w nie towarów. Między innymi to właśnie te zalety sprawiają, że tektura falista znalazła rzesze sympatyków.