oswietlenie-led Przedsiębiorca
30 lipca 2018

Zalety oświetlenia LED

Oświetlenie LED bardzo szybko stało się popularne i zainteresowanie nim wciąż wzrasta, co nie jest przypadkiem. Lampy LED to atrakcyjny zamiennik dla tradycyjnych żarówek, ponieważ produkowane dziś diody dają mocne światło. Możemy je stosować nie tylko jako dekoracyjne elementy w domach, ale także jako funkcjonalne oświetlenie w wielu dziedzinach. W naszym artykule przyjrzymy się zaletom oświetlenia LED i jego zastosowaniu w naszych ogrodach.

Nowoczesna technologia LED

Tak jak wspomnieliśmy we wstępie, oświetlenie LED to dziś nie tylko świecące dekoracje. Oświetlenie LED wykorzystujemy w wielu dziecinach gospodarki, na przykład w zakładach produkcyjnych, ale też do oświetlania naszych miast, do eksponowania zabytkowych budynków, ciekawych obiektów architektonicznych, fontann, rzeźb, ogrodowych ścieżek. Spójrzmy na najważniejsze zalety oświetlenia LED, które czyni je popularnym:

  • energooszczędność – diody LED to dziś najbardziej energooszczędne źródło światła ze względu na swoją wysoką efektywność, pobierają znacznie mniej energii elektrycznej, niż klasyczne żarówki,
  • długi czas eksploatacji, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt razy dłuższy niż czas eksploatacji żarówki tradycyjnej,
  • ekologia – diody LED są ekologiczne nie tylko ze względu na wspomniany długi czas eksploatacji – dodatkowo nie ma w nich rtęci, metalu szkodliwego dla środowiska,
  • szybkie włączanie i wyłączanie – żarówki LED świecą z pełną mocą zaraz po ich włączeniu, a po wyłączeniu natychmiast gasną.

Poza podstawowymi zaletami oświetlenia LED, które wymieniliśmy, możemy też dodać duży wybór kolorów, dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne (w przeciwieństwie do klasycznych żarówek, na które trzeba naprawdę uważać) i niska temperatura pracy.

Oświetlenie solarne LED w naszych ogrodach

Oświetlenie solarne LED to świetne rozwiązanie w naszych ogrodach, w których nie chcemy doprowadzać kosztownych kabli zasilających. Jak wskazuje nazwa, w oświetleniach solarnych LED energia słoneczna przekształcana jest w procesie fotowoltaiczną na energię elektryczną. Jak mówi nam przedstawiciel firmy Aurora-Garden z miejscowości Izbica, zgromadzona energia elektryczna zasila nasze ogrodowe lampy po zmroku, nadając przestrzeni wyjątkowego wyglądu. Badania i zapewnienia producentów wskazują, że nowoczesne technologie solarne zapewniają pracę lamp ogrodowych LED od kilku do nawet 20 godzin. To już nie tylko proste słupki solarne, które kojarzą nam się z ozdabianiem przydomowych alejek.

Lampy solarne LED do wbijania w podłoże dostępne są w różnych kolorach i kształtach, na przykład okrągłe ze szklaną mozaiką, czy w formie krzewu, na którym znajduje się kilka żarówek. Kolejny rodzaj oświetlenia do ogrodu to reflektory solarne z diodami LED, proste w montażu kinkiety solarne LED i lampy wiszące oraz stołowe. To naprawdę ciekawe dopełnienie całej przestrzeni wokół naszego ogrodu, które możemy zaplanować zgodnie z naszymi preferencjami.