Przedsiębiorca
14 marca 2017

Zalety prowadzenia księgowości w biurze rachunkowym

Powierzenie księgowości firmie zewnętrznej, czyli tzw. outsourcing, posiada wiele zalet, które w dłuższym czasie pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy. Biura rachunkowe często oferują również różnego rodzaju promocje na swoje usługi i koszty są z reguły mniejsze niż w przypadku zatrudnienia do współpracy znajomej księgowej. W poniższym artykule przedstawimy pozostałe korzyści, jakie przynosi prowadzenie księgowości w biurze rachunkowym.

Własna księgowość czy współpraca z biurem księgowym?

Po pierwsze, należy pamiętać, że prowadzenie księgowości „w pojedynkę” jest nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeżeli wcześniej nie mieliśmy okazji zapoznać się z pojęciami z zakresu rachunkowości. Oczywiście istnieją pomocne programy komputerowe usprawniające obliczenia, ale zawsze warto mieć podstawową wiedzę teoretyczną na temat wykonywanych procesów. W przypadku outsourcingu odpadnie nam wiele zadań, na które moglibyśmy nie mieć zwyczajnie czasu, a jeżeli odpowiednio dobierzemy biuro rachunkowe, które zajmie się naszymi księgami, nie powinno być kłopotów z działalnością firmy.

Biuro rachunkowe nie choruje!

Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety prowadzenia księgowości w biurze rachunkowym:

  • Niskie koszty zarządzania kontraktem
  • Niskie koszty rozwiązania umowy (dowolny okres wypowiedzenia – zawarty w klauzuli)
  • Brak kosztów dodatkowych szkoleń – pracownicy biura rachunkowego mają wysokie kompetencje i duży obiektywizm w doborze zasad rachunkowo-podatkowych
  • Brak problemu z urlopami i świadczeniami socjalnymi dla pracowników
  • Doświadczenie zbiorcze całego zespołu ludzi, którzy pracują dla różnych przedmiotów gospodarczych
  • Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które pozwala na łatwe dochodzenie roszczeń z tytułu nienależytego wykonania pracy
  • Gwarancja bezpieczeństwa przetwarzanych danych

Gdzie szukać odpowiedniego biura rachunkowego?

Jedną z firm, która oferuje profesjonalne usługi rachunkowe, jest Biuro Rachunkowe ASK-Finance, będące obecnie bardzo prężnie rozwijającą się spółką na terenie Górnego Śląska. Doświadczony zespół zatrudniony w biurze wykazuje się wiedzą, rzetelnym podejściem do wykonywanej pracy oraz znajomością realiów prowadzenia działalności i związanych z nią obowiązków ewidencyjno-podatkowych.