Biuro w kontenerze Przedsiębiorca
6 maja 2021

Założenie biura w kontenerze – kiedy to się opłaca?

Biuro w kontenerze jeszcze niedawno kojarzyło nam się wyłącznie z zapleczami dla inżynierów na placach budowy w małych, metalowych, mobilnych obiektach. To oczywiście skojarzenie słuszne, jednak dzisiaj powstają również kontenery biurowe z płyty wielowarstwowej, które mają znacznie wyższy standard pod każdym względem. Są ciepłe, wygodne, mogą być naprawdę przestronne i wyposażone we wszystkie niezbędne media i instalacje.

Biuro w kontenerze z płyty wielowarstwowej na budowie

Biuro w kontenerze na placu budowy to coraz częściej nie tylko wspomniane zaplecza za inżynierów, którzy pracują przy danej inwestycji. To nie tylko miejsca, w których inżynierowie pracują z dokumentacją, czy prowadzą spotkania np. z podwykonawcami. Szczególnie warto zwrócić uwagę na popularne inwestycje realizowane od pewnego czasu przez deweloperów – osiedla mniejszych i większych domów. Przy takich inwestycjach naprawdę opłaca się wybudować tzw. centrum dowodzenia i najlepiej postawić właśnie na biura w kontenerach z płyty wielowarstwowej. Powstają szybko, sprawnie i jak wspomnieliśmy we wstępie – są ciepłe i wygodne, ich powierzchnia może być spora i można je wyposażyć we wszystkie niezbędne media i instalacje. Do tego nowoczesne kontenery biurowe mogą być naprawdę estetyczne. Deweloper pracujący w takim biurze w terenie bez oporów zaprosi do niego potencjalnego klienta.

Biuro w kontenerze z płyty wielowarstwowej dla firmy poza miastem

Większość firm otwiera swoje biura w miastach (najchętniej w centrum) z oczywistych względów. Jednak są pewne specyficzne rodzaje działalności, których nie będziemy prowadzić w mieście.

O najprostszym przykładzie opowiedzieli nam przedstawiciele firmy RAMAL z Obornik: Zakładamy szkółkę jazdy konnej na obrzeżach miasta. Potrzebujemy przestrzeni do prowadzenia swojego biura, a także zaplecza dla przyszłych pracowników, czyli instruktorów, stajennych, oraz zaplecza dla przyszłych klientów, czyli uczniów szkółki. Nie jest to działalność sezonowa, więc nasze zaplecze musi być solidne i ciepłe, a z drugiej strony nie potrzebujemy np. żelbetowych budynków.

Biuro w kontenerze z płyty wielowarstwowej wraz z kompleksowym zapleczem to tutaj bardzo sensowne i opłacalne rozwiązanie. Podobnie będzie np. z zapleczem dla szkółki roślin ozdobnych, krzewów, drzewek. Na koniec dodajmy, że biuro w nowoczesnym kontenerze może się okazać opłacalną – dosłownie – inwestycją w przypadku każdej firmy, która z założenia na rynku będzie funkcjonować długo, w porównaniu z kosztami wynajmu lokalu w biurowcu.