układ hydrauliczny Przedsiębiorca
13 listopada 2020

Zasilacz jako serce układu hydraulicznego

Urządzenie w postaci zasilacza układu hydraulicznegostanowi główny elementem całego systemu. Stosuje się go zarówno w układach o obiegu zamkniętym, jak i otwartym. Zazwyczaj zbudowany z zespołu pompującego, zbiornika oleju i filtrów, czasami zostaje wzbogacony o sterowanie w postaci rozdzielaczy i zaworów. Gdzie najczęściej znajduje zastosowanie i na jaki typ zasilacza hydraulicznego najlepiej się zdecydować?

Zasilacz układu hydraulicznego i jego zastosowanie

Zasilacz układu hydraulicznego to urządzenie, dzięki któremu maszyny hydrauliczne są zaopatrywane w energię. Stosuje się go przy obrabiarkach, maszynach gospodarczych, rampach przeładunkowych, podnośnikach, silnikach i elektrozaworach albo na liniach produkcyjnych lub przy urządzeniach laboratoryjnych.

Jak już wspomniano, w skład każdego zasilacza układu hydraulicznego wchodzą zespoły pompujące, które wyposażone są w pompy zębate, tłoczkowe albo łopatkowe. Napędzane mocą silnika sprawiają, że dane urządzenie pracuje płynnie i bez problemów. Nic więc dziwnego, że zasilacz hydrauliczny jest wręcz niezbędny przy obsłudze maszyn w różnego rodzaju warsztatach, fabrykach i na liniach produkcyjnych.

Nowoczesne zasilacze hydrauliczne gwarantują nie tylko skuteczne i ciche działanie, ale również wysoki komfort użytkowania maszyn. Konkurencyjne ceny oferowane przez naszą firmę sprawiają, że z jej rozwiązań skorzystało już wiele osób z całego kraju. Bogaty wybór elementów składowych do układów hydraulicznych, miła obsługa oraz szybka wysyłka to nasze główne zalety. Wykonujemy zasilacze hydrauliczne na stalowych zbiornikach o różnej pojemności. Parametry urządzeń ustalane są indywidualnie z każdym klientem – mówi właściciel MEGAHYDRAL P.H.U.

Zasilacz układu hydraulicznego i jego rodzaje

Dostępnie na rynku nowoczesne zasilacze hydrauliczne można podzielić na urządzenia stacjonarne i mobilne. Pierwsze montuje się oczywiście na stałe, drugie tymczasowo. Wydaje się jednak, że to urządzenia stacjonarne wykazują większą wydajność. Mogą pracować dłużej, dlatego to właśnie z nich korzystają zakłady przemysłowe, w których praca odbywa się w sposób ciągły. Mobilne urządzenia wybiera się natomiast w sytuacjach, gdy praca układu hydraulicznego jest zaplanowana na ściśle określony czas. Stosuje się je między innymi do zasilania maszyn budowlanych.

Dzieląc urządzenia ze względu na rodzaj zasilania, wyróżnia się natomiast silniki spalinowe, które znajdują zastosowanie w urządzeniach mobilnych i silniki elektryczne używane do zasilania urządzeń stacjonarnych.