Kartony na magazynie Przedsiębiorca
20 września 2021

Zastosowanie kartonów klapowych

Pudła kartonowe klapowe są wykorzystywane w wielu branżach. W zależności od sytuacji mogą służyć jako opakowania towarów, przy przeprowadzkach lub przy transportowaniu ruchomych elementów w czasie wykonywaniu obowiązków zawodowych. Nie jest więc niczym niezwykłym, że przydają się wszędzie. Jakie konkretnie zastosowania mają lekkie, ale bardzo wytrzymałe kartony?

Jaka jest konstrukcja kartonów klapowych?

Kartony klapowe w sprzedaży występują w postaci płaskiej. Dopiero odpowiednie rozłożenie i zamocowanie brzegów taśmą daje im pełną funkcjonalność. W takiej postaci karton ma dolne i górne klapy. Bywają też inne kształty opakowań kartonowych, jednak klapowe należą do najpopularniejszych.

Kartony klapowe dostępne są w różnych formatach, dzięki czemu można je dopasować do każdego rodzaju zapotrzebowania. Opakowania te są wielorazowe, więc firmy je produkujące, takie jak Opak-Kreft, wykazują swoją proekologiczną postawę i pełne poszanowanie środowiska. Takie pudła zazwyczaj produkowane są z tektury falistej wielowarstwowej. Może mieć ona odpowiednio 3, 5 lub 7 warstw. Jeżeli komuś zależy na największej wytrzymałości produktu, może wybrać karton z tektury z 7 warstw. Jest to gwarancją trwałości i wytrzymałości na uderzenia czy wstrząsy.

Zastosowanie pudeł klapowych

Kartony klapowe znajdują zastosowanie przede wszystkim w handlu, podczas transportu i składowania wielu towarów. Są opakowaniami zbiorczymi, które wewnątrz zostały podzielone na mniejsze obszary za pomocą kratownic i przekładek. Stwarza to możliwość wysyłania większej liczby małych produktów w dużym pudle.

Z kartonów klapowych korzystają też liczne firmy wysyłkowe i kurierskie. Lekka waga takiego opakowania pozwala na spore oszczędności, co jest istotne przy wysyłce drobnych gabarytowo towarów. Z powyższych względów pudła kartonowe są używane przez całą branżę e-comerce.

Jakie zalety mają kartony klapowe?

Jedną z głównych zalet klapowych pudeł kartonowych jest to, że łatwo je przechowywać w stanie złożonym i prosto się składają, gdy są potrzebne. Inną dobrą cechą jest ich różnorodność. Występują w wielu kształtach i mają kilka grubości ścian. Wszystko to sprawia, że łatwo się transportuje w nich różne rodzaje towarów, nawet te płaskie, jak np. obrazy.

Kartony klapowe są lekkie, wytrzymałe i niezbyt drogie. Używanie ich jest bardzo ekonomiczne. Odpowiednia grubość ścian pudła skutecznie chroni transportowane przedmioty przed zniszczeniem i działaniem nieprzyjaznych czynników atmosferycznych.