Przedsiębiorca
10 września 2018

Jak wynająć samochód z salonu?

Zakup nowego samochodu prosto z salonu nie zawsze jest opłacalny. W pierwszych latach po zakupie auto traci bowiem na wartości średnio 30%. Doskonałą alternatywą dla zakupu nowego auta jest jego wynajem prosto z salonu. Płacąc określoną miesięczną kwotę możemy korzystać z wynajętego samochodu tak, jak z własnego pojazdu. Jakie zalety wiążą się z tym rozwiązaniem i jak wynająć samochód z salonu?

Samochód z salonu – wynajem czy zakup?

Wynajem auta z salonu jest w niektórych sytuacjach bardziej opłacalnym rozwiązaniem niż jego kupno na własność. Pierwszą i najważniejszą zaletą jego wynajmu jest przede wszystkim niższa cena, którą musimy uiścić, aby móc korzystać z samochodu. W przypadku zakupu nowego samochodu każdy nabywca musi się liczyć z dużym wydatkiem, ponieważ nowe samochody nie należą do najtańszych. Oprócz samej kwoty zakupu nie należy także zapominać o kosztach eksploatacji samochodu – zalicza się do nich ubezpieczenie, wydatki na przeglądy, ewentualne naprawy, assistance, wymiana opon itp. Osoby, które zdecydują się na wynajęcie auta w salonie, mogą o tych wydatkach zapomnieć. Wynajmując auto płacimy bowiem jedynie określoną miesięczną kwotę za korzystanie z niego. Najczęściej zawiera ona już koszty ubezpieczenia, usług serwisowych, przeglądów technicznych i innych istotnych wydatków, które ponosi każdy posiadacz własnego auta. Co jednak najważniejsze, umowę najmu samochodu podpisujemy na określony czas. Po jego upływie możemy zdecydować się na kolejną i korzystać z zupełnie nowego samochodu na podobnych warunkach.

Jak wynająć auto z salonu – formalności

Większość dużych salonów samochodowych, takich jak na przykład ADF Auto, oferuje auta na wynajem dostępne na bardzo korzystnych warunkach. Usługa ta jest odpowiedzią na wymagania i oczekiwania klientów, którzy preferują wynajem auta niż jego zakup na własność. Jest to zdecydowanie bardziej atrakcyjna opcja niż kupno własnego samochodu, który bardzo szybko traci na wartości oraz wymaga nieustannych wydatków. W salonach samochodowych znajdziemy zarówno całkowicie nowe auta do wynajęcia, jak i ich używane odpowiedniki. Wszystkie są jednak nowymi modelami, które oferują swoim użytkownikom wygodę oraz bezpieczeństwo korzystania. Aby skorzystać z wynajmu długoterminowego, należy zgłosić się do wybranego salonu z dokumentami oraz wybrać model auta, który chcemy wynająć. Obsługa salonu przygotuje ofertę, która będzie zawierała miesięczny koszt korzystania z samochodu. Po podpisaniu umowy wynajmu będziemy mogli korzystać z auta dokładnie tak, jak z własnego samochodu.